Erzsébet napi kenyérszentelés

szenterzsebet22 1Az előző évekhez hasonlóan idén is kenyérszenteléssel emlékeztünk Árpádházi Szent Erzsébetre, a tevékeny szeretet példaképére.

A szertartásra szentmise keretein belül került sor, melyen iskolánk diákjai és pedagógusai is részt vettek. A homíliában iskolánk lelkivezetője kiemelte, hogy Szent Erzsébet tevékenysége nem egyedülálló. Az Istenben élő ember szíve önkéntelenül megnyílik embertársai, különösen is a legkisebbek, legszegényebbek szolgálatára. Erzsébet bár mindössze 24 évet élt, rövid élete folyamán az istenkapcsolatából merítve élte Krisztus figyelmeztetését, miszerint „Amit legkisebb testvéreim közül egyel is tettetek, velem tettétek.” A szentmisét követően a résztvevők elfogyasztották a szentelt Erzsébet kenyeret.

szenterzsebet22 4szenterzsebet22 7

Please publish modules in offcanvas position.