Az állatok világnapján szervezett egy gyűjtést a Tekó 10. a osztálya a kiskunhalasi állatmenhelyen élő kutyák, macskák számára, ahol az összegyűlt több mint 100 kg eledel átadásakor, egy további gondolat fogalmazódott meg a diákokban. Az előkészületek után a mai napon, az állatmenhelyen élő Windsor nevű 9 éves keverék kutyát az osztály „örökbe fogadta” – hosszú távon támogatja az ellátását. Ez évenként ismétlődő pénzadományt jelent, melyet a diákok adnak össze, valamint a gondozásában is részt vesznek, sétáltatják, ápolják.
Az állatmenhely vezetői elmondták, hogy ez az első alkalom, hogy egy közösség kötelezi el magát egy-egy állat gondozása mellett, ilyenre még nem volt példa a történetükben. Remélik, hogy követőkre talál a kezdeményezés, hiszen az ilyen, életük derekán túl lévő kutyákat általában nem lehet kihelyezni egy új gazdához.

