Emlékezés gyertyagyújtással

Berki József atya vezetésével a 10. c osztály tanulói mécsest gyújtottak az iskola előtti Rákóczi szobornál, így emlékezve az 1956-os forradalomban elesett hősökre, akik életüket adták a szabadságért, és lelkileg készülve a közelgő Mindenszentek ünnepére és halottak napjára. A katolikus egyházban a mindenszentek ünnepén, az összes szenteket ünnepeljük, vértanúkat, hitvallókat, egyháztanítókat, akik Istenért vannak és közbenjárnak értünk. A ma élő emberek számára az életük követendő példa. A megemlékezés egy Miatyánk és egy Üdvöz légy Mária elimádkozásával zárult.

Please publish modules in offcanvas position.